Program

                                   

JULI 2019

Torsdag d. 11. kl. 19.30    Sommerhygge med kaffe og andagt hos Tove og Karl Johan Søgaard, Birkmosevej 49

Onsdag d. 24. –

          Fredag d.2. aug.      Bibelcamping i Haderup. Se program på www.haderupcamping.dk

                                          (Obs aftenmøder er kl. 19.15)

                                                                                       

 

AUGUST 2019               

Torsdag d. 15.                   Møde v/ lærer Per Ladekjær, Børkop Højskole                                                

                                          Bedemøde kl. 19.00            

Torsdag d. 22.                   Møde v/ missionær Karen Jensen, Timring

                                          Bedemøde kl. 19.00

Torsdag d. 29.                   Bibelkredse.

 

SEPTEMBER 2019

Torsdag d. 5.                     Møde v/ Frede Ruby Østergård, Generalsekretær i Promission

                                          Bedemøde kl. 19.00

Fredag d. 13. kl. 18.00     Fødselsdagsfest med spisning. Tilmelding til spisning                   

                                          senest d. 10. september til Dorte Graakjær, tlf. 27939188

                                          Kl. 19.00 forkyndelse v/ Lene Rønne Pedersen, Familie- og                                                        musikkonsulent

                                          Indsamling til Indre Mission i Danmark   

Torsdag d. 26.                   Bibelkredse                        

 

OKTOBER  2019

Torsdag d. 3.                     Se under Bibelkreds 3 v/ Timring kirke                                                       

Torsdag d. 10.                   Møde v/ Jørgen Bloch, Missionær i IM

                                          Bedemøde kl. 19.00

Torsdag d. 17. kl. 18.00    Filmaften for hele familien med spisning.

                                          Tilmelding til spisning senest d. 14. oktober

                                          til Dorte Graakjær, tlf. 27939188                                         

                                          Kl. 19.00 Film. Der er også børnebio / børnepasning                                       

Tirsdag d. 22.

      - Onsdag d.23.            Bibelkursus i Hammerum v/ Leif Andersen

Torsdag d. 31.                   Bibelkredse.

 

NOVEMBER  2019

Torsdag d. 7.                      Møde v/ Flemming Harpøth Møller, Sognepræst i Videbæk

                                           Bedemøde kl. 19.00

                                           Bogbord v/ Birgit Rahbek, Vildbjerg                                                                

Torsdag d. 14.                    Soldatervennefest i Vildbjerg

Torsdag d. 21.                    Møde v/ Ole Hauge, Viceforstander Sædding Efterskole

                                           Bedemøde kl. 19.00

                                           Indsamling til Timring Missionshus

Torsdag d. 28.                    Bibelkredse.